عادّی مبارزه با سرطان تمرینات قدرتی سرطان پوست

عادّی: مبارزه با سرطان تمرینات قدرتی سرطان پوست مبتلا شدن بیماری تحقیقات فنجان عضلات دیابت حافظه

گت بلاگز وب‌گردی ۵ ربات نظامی برتر و پیشرفته‌ی دنیا

روسیه در نمایشگاه بین‌المللی «ارتش ۲۰۱۶»، از جدید‌ترین تکنولوژی‌های نظامی خود رونمایی کرد. در این نمایشگاه ۵ ربات نظامی جنگجو، زیاد از سایر تجهیزات نظامی مورد توجه عموم بود.

۵ ربات نظامی برتر و پیشرفته‌ی دنیا

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ روسیه در نمایشگاه بین‌المللی «ارتش 2016»، از جدید‌ترین تکنولوژی های نظامی خود رونمایی کرد. در این نمایشگاه 5 ربات نظامی جنگجو، زیاد از سایر تجهیزات نظامی مورد توجه عموم بود.

یکی از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های دنیا مربوط به بخش نظامی هست. گرچه بعضی از این فناوری‌ها در ظاهر ترسناک به‌نظر می‌رسند ولی بسیاری از ربات های نظامی دنیا انسان‌ها را نجات داده و ایمنی سربازان را اوج می‌برند. با اینکه اغلب کشورهای دنیا پروژه‌های نظامی خود را به صورت مخفیانه انجام می‌دهند ولی در برابر بعضی از فناوری‌های رباتیک را در معرض دید عموم قرار می‌دهند. در ادامه شما را با 5 ربات نظامی برتر دنیا آشنا خواهیم کرد.

۵ ربات نظامی برتر و پیشرفته‌ی دنیا

ربات Recon Scout

ربات نظامی داگو کاملا از راه دور کنترل می‌شود و تنها 700 گرم وزن دارد. این ربات از معروف‌ترین و محبوب‌ترین ربات های جاسوسی دنیا به شمار می‌رود. ربات Recon Scout به‌علت سیستم تصویربرداری حرارتی که دارد در عملیات مخفیانه بسیار حائز اهمیت هست. این ربات هنوز به‌طور رسمی از سوی ارتش روسیه پذیرفته نشده است.

ربات Soratnik

روسیه در نمایشگاه بین‌المللی «ارتش ۲۰۱۶»، از جدید‌ترین تکنولوژی‌های نظامی خود رونمایی کرد. در این نمایشگاه ۵ ربات نظامی جنگجو، زیاد از سایر تجهیزات نظامی مورد توجه عموم بود.

ربات Soratnik از توانایی حرکت خودران نیز بهره می‌برد طوری که می‌تواند تا 10 روز را در حالت استندبای فعال بماند و آماده‌ی حمله باشد. همچنین، با اعمال تغییرات، این ربات نظامی می‌تواند 8 موشک ضد تانک لیزری Kornet-EM و یک مسلسل 30 میلی‌متری را حمل کند. ربات سوراتنیک قادر است با سرعت 40 کیلومتر بر ساعت به حرکت درآید.

عبارات مهم : تجهیزات نظامی – کشور روسیه

ارتش روسیه ترجیح می‌دهد جهت مسابقه هرچه زیاد با ارتش آمریکا، در عملیات‌هایی که سلاح‌های مرگبار درگیر هستند از نیروی انسانی استفاده نکند و سلاح‌های هوشمند را جایگزین آن نماید. به همین علت روبات Soratnik می‌تواند در ماموریت‌های نظامی تازه جهت ارتش روسیه سود فراوانی به همراه داشته باشد.

جنگ‌افزار استانداردی که جهت Soratnik در نظر گرفته شده است است مسلسل «کلاشنیکف PKTM» نام دارد که با کالیبر 7.62 میلی‌متری شلیک می‌کند و همچنین می‌تواند با مسلسل سنگین 12.7 میلی‌متری، سیستم نارنجک‌انداز‌ یا موشک‌های ضدتانک هم سازگار شود. این تانک رباتیک می‌تواند به انواع متفاوت سلاح‌ها مجهز شود و با سایر تجهیزات نظامی هوشمند که بدون سرنشین وارد عملیات می‌شوند، ارتباط برقرار کند. این ربات نظامی هوشمند به 8 موشک Kornet با برد 4.82 کیلومتر و همچنین انواع حسگرهای هوشمند مخصوص روز و شب و سیستم‌های ارتباطی کاملا ایمن و رمزگذاری شده، مجهز شده است است.

ربات Uran-9

شرکت مستقل اسلحه‌سازی “Rosoboronexport” این ربات نظامی را براساس قراردادی با شرکت دفاع کشور روسیه، طراحی و تولید کرده هست. ربات اوران 9، مشمول بر موشک اندازهای آتاکا و مسلسل 7.62 میلی‌متری و همچنین یک شاسی چرخدار با یک توپ 30 میلیمتری و 6 موشک ضدتانک هست. این تانک رباتیک می‌تواند به‌جای موشک انداز آتاکا سامانه‌های دیگری همچون ایگلا و موشک‌های سالم را حمل و مورد شلیک قرار دهد.

۵ ربات نظامی برتر و پیشرفته‌ی دنیا

تانک رباتیک Uran-9 قادر است دشمنانی بزرگ‌تر از خود را از پای دربیاورد. این تانک به یک سیستم شلیک 2A72 با توانایی شلیک کردن گلوله‌هایی با کالیبر 30 میلی‌متری مجهز است و قیمت نواخت گلوله آن نیز برابر با 350 تا 400 بار در یک دقیقه هست. علاوه بر این نیز این تفنگ مخوف را می‌توان با گلوله‌های انفجاری و گلوله‌هایی که توانایی نفوذ به زره‌های حفاظتی دارند نیز مورد استفاده قرار داد. در کنار این سلاح، یک تیربار 7.62 میلی‌متری به‌صورت موازی نصب‌ شده است است که می‌تواند قدرت تخریب آن را چند برابر کند.

این تانک به موشک‌های ضدتانک 9M120 مجهز بوده که می‌تواند قدرت آن‌ را در برابر تانک‌های بزرگ نیز زیاد کردن دهد. 4 عدد از این موشک‌اندازها بر روی این تانک نصب‌شده‌اند که هر یک توانایی مورد اصابت قرار دادن اهداف در فاصله‌ی 4 کیلومتری را دارند. این موشک‌اندازها می‌توانند به احتمال 90 درصد در اصابت به اهداف، موفق شوند. بدنه این دستگاه از فناوری مخصوص به‌نام reactive armor استفاده می‌کند و می‌تواند ضربات بسیار سنگین وارده از دشمن های را نیز تحمل کند. اوران 9 همچنین به موشک‌های زمین به هوا مجهز بوده که می‌تواند هواپیماهایی که در ارتفاع پایین پرواز می‌کنند را نشانه قرار دهند. این موشک‌ها از نوع Igla-S بوده و می‌توانند اهدافی را تا ارتفاع 3 کیلومتر از زمین، سرنگون سازند.

ربات نظامی DOGO

روسیه در نمایشگاه بین‌المللی «ارتش ۲۰۱۶»، از جدید‌ترین تکنولوژی‌های نظامی خود رونمایی کرد. در این نمایشگاه ۵ ربات نظامی جنگجو، زیاد از سایر تجهیزات نظامی مورد توجه عموم بود.

شرکت جنرال روباتیکس (General Robotics) ربات کوچکی به نام Dogo را معرفی کرده است که می‌تواند روی زنجیرهای خود حرکت کرده و با به وسیله اسحله‌ی مخصوص خود تیراندازی کند. این ربات به دوربینی مجهز است که به آن امکان می‌دهد مناطق متفاوت را شناسایی کند. داگو می‌تواند فید ویدیویی زنده را جهت کاربرانش ارسال کرده و با استفاده از رابط لمسی، به سوی نشانه تعیین شده است شلیک نماید. استفاده از ربات هایی مانند Dogo در بخش اعمال قانون، نشان می‌دهد دیگر از مرز تجهیز ربات‌ها به سلاح گرم و کشنده عبور کرده‌‌ایم.

اکنون باید پرسش مهم‌‌تری را مطرح کنیم: آیا ربات های مسلح می‌توانند مستقل و خودمختار عمل کنند؟ ربات Dogo می‌تواند تجهیزات بازدارنده مثل اسپری فلفل با توانایی نابینا‌کردن موقت اهداف از فاصله 5 تا 10 متری را با خود حمل کند. تانک رباتیک Dogo با ظاهر و اندازه‌ای شبیه مودم در حالی این روزها مورد توجه علاقه‌مندان به صنایع نظامی قرار گرفته است که این ربات نظامی نابودگر مجهز به 8 دوربین با کیفیت جهت دید 360 درجه است و می‌تواند دشمن را هم در اوضاع ایستاده و سینه‌‌خیز مورد نشانه قرار دهد.

ربات TALON

۵ ربات نظامی برتر و پیشرفته‌ی دنیا

ربات تالون TALON یک ربات کوچک نظامی است که جهت عملیات‌های نظامی از قبیل شناسایی و حتی نبرد با دشمن کارایی دارد لیکن می‌توان انواع مختلفی از سیستم‌هایی دفاعی، شناسایی، جاسوسی و… را روی آن راه اندازی کرد. براساس ادعای شرکت Foster-Miller ربات تالون از سریع‌ترین ربات‌های موجود در بازار است.

ربات نظامی تالون توانایی حرکت روی ماسه، برف، آب و حتی اوج رفتن از پله را دارد. این ربات تصویرهای ویدئویی خود را به صورت سیاه و سفید و مادون قرمز مخابره می‌کند و دارای دید شبانه و شعاع عملیاتی 1000 متر هست. ربات تالون از باتری‌های لیتیوم بهره‌مند است که می‌تواند 7 روز در بدون نیاز به شارژ کردن روی حالت Stand by، بماند. این ربات دارای 2 باتری است که هر کدام نیاز 2 ساعت انرژی را برطرف می‌کنند و باتری لیتیومی دیگری نیز وجود دارد که به صورت اختیاری فعال می‌‌شود و نیاز 4.5 ساعت انرژی را برطرف می‌کند؛ باتری‌ها در کل توانایی کارکرد 8.5 ساعت را دارند.

وزن این روبات 27 تا 45 کیلوگرم است که با توجه به سیستم‌های راه اندازی شده است روی آن متغیر هست. ربات به وسیله‌ی کانال رادیویی دو طرفه و یا فیبر نوری هدایت شده است که این امر باعث می‌شود تا اپراتور بتواند همراه روبات در حرکت باشد.

منبع:برترین ها

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تجهیزات نظامی | کشور روسیه | استفاده | گلوله | سیستم | روسیه | باتری | انواع | هوشمند

۵ ربات نظامی برتر و پیشرفته‌ی دنیا

۵ ربات نظامی برتر و پیشرفته‌ی دنیا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz