عادّی مبارزه با سرطان تمرینات قدرتی سرطان پوست

عادّی: مبارزه با سرطان تمرینات قدرتی سرطان پوست مبتلا شدن بیماری تحقیقات فنجان عضلات دیابت حافظه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی الان وقت استیضاح نیست / علی خدایی

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار اعتقاد است استیضاح وزیر کار در بدترین وقت ممکن و در شرایطی صورت می‌گیرد و این اقدام جز ضربه زدن به منافع کارگران و بازنشستگان

الان وقت استیضاح نیست / علی خدایی

علی خدایی: الان وقت استیضاح نیست

عبارات مهم : منابع

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار اعتقاد است استیضاح وزیر کار در بدترین وقت ممکن و در شرایطی صورت می گیرد و این اقدام جز ضربه زدن به منافع کارگران و بازنشستگان بیمه شده است هیچ علت و نتیجه ای ندارد.

علی خدایی در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که آیا جلسه دستمزد شورای عالی کار برگزار نشد و نمایندگان کارگری در این جلسه شرکت نکردند؟ اظهار کرد: خودداری نمایندگان کارگری و کارفرمایی از شرکت در جلسه دستمزد در شرایطی صورت گرفت که وزارت کار از یکطرف به علت استیضاح وزیر کار به وسیله مجلس و از طرف دیگر مطرح شدن عنوان واریز منابع درمان شرکت تامین اجتماعی به خزانه تحت فشار است و مجلس بدترین وقت ممکن را جهت این کار گزینش کرده و لطمه بزرگی به جامعه کارگری و منافع کارگران و بازنشستگان و بیمه شدگان زده است.

الان وقت استیضاح نیست / علی خدایی

وی گفت: در سقوط هواپیماهای قبلی که وزیر کار نقشی نداشت افراد دیگر استیضاح نشدند ولی چون این اتفاق به صندوق بازنشستگی کشوری ربط دارد، به دنبال استیضاح وزیر کار هستند و طوری وانمود می کنند که گویی نخستین هواپیمایی است که در کشور عزیزمان ایران سقوط می کند؛ آن هم در شرایطی که هنوز جعبه سیاه هواپیما باز نشده و اطلاعات آن به بیرون درز نکرده است.

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار با بیان اینکه اگر عدم حضور ما در جلسات دستمزد اهمیتی نداشته باشد، حضورمان هم مهم نخواهد بود، ادامه داد: با توجه به ساختار شورای عالی کار وزن ما در جلسات دستمزد اثرگذار نیست ولی آنچه مسلم هست، عافیت طلب نیستیم و درقبال منافع کارگران احساس مسئولیت می کنیم و همچنان بر موضع قبلی خود مبنی بر رد مصوبه واریز منابع درمان تامین اجتماعی پافشاری داریم.

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار اعتقاد است استیضاح وزیر کار در بدترین وقت ممکن و در شرایطی صورت می‌گیرد و این اقدام جز ضربه زدن به منافع کارگران و بازنشستگان

خدایی گفت: وظیفه ما به عنوان نماینده کارگران صرفا تعیین مزد نیست و ما تمام منافع کارگران را در نظر و درست ترین تصمیم را با توجه به مسئولیتی که بر گردن داریم می گیریم.

به گفته این مقام مسئول کارگری عنوان منابع درمان تامین اجتماعی بر دستمزد کارگران اولویت ندارد و هرکدام در جای خود مهم است ولی نمایندگان کارگران هرگز اعلام نکرده اند که در جلسات شرکت نمی کنند بلکه زمانی در جلسات شورای عالی کار حضور می یابند که طرف برابر نظر مثبت آنها را جلب کند.

وی با بیان اینکه نخستین بار در تاریخ مذاکرات مزد است که گروه کارگری حاضر به نشستن سرمیز مذاکره با دولت نیست، گفت: شاید عده ای اینطور تصور کند که چون کارفرمایان هم در اعتراض به واریز منابع درمان تامین اجتماعی به خزانه با ما همراه شده است اند، بین ما و آنها عقد اخوتی بسته شده است است ولی ما نمی توانیم با این توجیه به کارگران خیانت کنیم و منافع آن ها را نادیده بگیریم.

الان وقت استیضاح نیست / علی خدایی

نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه کرسی خالی ما در جلسات دستمزد نشان دهنده مخالفت کارگران با تصویب بند ز تبصره ۷ بودجه سال ۱۳۹۷ هست، گفت: اینطور نیست که دلواپس دستمزد کارگران نباشیم و متاسفیم که بعضی اعتراض مدنی ما را به قهر و آشتی تعبیر می کنند ولی ما تا آخر پای این عنوان ایستاده ایم و روزی در جلسات مزد شرکت می کنیم که به کارگران تضمین دهند حقوق آن ها پایمال نمی شود و اطمینان پیدا کنیم که نقش کارگران در سه جانبه گرایی دیده می شود.

واژه های کلیدی: منابع | دستمزد | کارگری | استیضاح | کارگران | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz